Zalety kostki granitowej

Kostka brukowa czy granitowa? Jaką wybrać podczas tworzenia nawierzchni przy domu? Która z nich będzie bardziej atrakcyjna cenowo i trwalsza?

Jeżeli chodzi o kostkę betonową, jest ona dostępna w wielu barwach i różnych kształtach. Jest stosunkowa niedroga w porównaniu do innych budulców. Jest też niestety mało odporna i mało wytrzymała na zmiany atmosferyczne. Szybko ulega zniszczeniu, pękaniu,  a co za tym idzie – częściej wymaga poprawiania nawierzchni z niej utworzonych. Szersze zastosowanie i odporność na kapryśną pogodę, ale wymagającą większych nakładów finansowych jest kostka granitowa szara.

Od dawien dawna wiadomo, że granit jest naturalnym kamieniem odpornym na wstrząsy i zmiany warunków klimatycznych. Jest bardzo wytrzymały, dlatego świetnie nadaje się do układania nawierzchni narażonych na długotrwały i częsty nacisk. Idealnie nadaje się na chodniki, jak również jako budulec fundamentów, ogrodzeń czy ścieżek i alejek w otoczeniu naszych domów. Warto także napomnieć o jej walorach estetycznych. Dostępna w różnych kolorach kostka granitowa drobnoziarnista będzie ozdobą każdej posesji czy ogrodu. Nie absorbuje brudu, olejów czy tez kwasów dlatego nie wymaga szczególnego czyszczenia czy dużej ingerencji w jej wygląd.

Dla każdego kto chce, aby otoczenie wokół domu wyglądało pięknie i zachwycająco, a jednocześnie służyło nam i kolejnym pokoleniom polecam zastosowanie kostki granitowej. Wadą może dla niektórych jest jej wysoka cena, ale patrząc przyszłościowo, warto zainwestować własnie w budulec trwały, który tak samo jak i dziś, tak i zapewne za wiele lat będzie wyglądał i funkcjonował tak samo.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.